2022 Volkswagen T-Roc

Volkswagen geçtiğimiz günlerde ülkemize iki yeni SUV modelini satışa çıkarmıştı. T-Cross ve Taigo adlarındaki SUV’lar, özellikle sundukları özellikleri ve diğer otomobillere kıyasla uygun fiyatları sayesinde çok sevildi.

Volkswagen T-Roc, geçtiğimiz yılın Kasım ayında Avrupa için yenilenmişti. Aradan geçen 4 ayın ardından otomobil ülkemizde de bugün itibariyle satışa sunuldu. Makyajla birlikte aracın altyapısında bir değişim meydana gelmedi. Genel olarak aracın dış mekanında ufak değişiklere ve iç mekanda da bazı değişikliklere yer verildi.

İç mekanda da bizleri bazı değişikler karşılıyor. Bir önceki modele ön konsolun içine gömülmüş olan multimedya ekranı yeni modellerle birlikte ön konsolun üzerine konumlanmış. 8 inç ve 10.25 inç boyutlarında alabileceğiniz multimedya ekranı, Apple CarPlay ve Android Auto gibi özellikleri destekliyor.

Bunlara ek olarak yeni nesil Volkswagen modellerinden alışık olduğumuz dijital gösterge paneli de bu araçta da sunuluyor. Yeni Polo ve Tiguan’dan da alışık olduğumuz dokunmatik klima kumandaları da bu araçta kullanıcılara sunuluyor. Isıtmalı ön koltuklara ve geri görüş kamerası gibi özelliklere de üst paketlerde yer veriliyor.

Güvenlik anlamında da 2022 Volkswagen T-Roc, beklentileri karşılayabiliyor. Birçok araçta sunulan güvenlik donanımları bu araçta da standart olarak sunuluyor. IQ.LIGHT Matrix farlar sayesinde araç çok rahat bir şekilde önünü aydınlatabiliyor ve gece sürüşlerinde kullanıcılara büyük oranda yardımcı oluyor.

2022 Volkswagen T-Roc, ülkemizde 3 farklı donanım paketiyle satılmaya başlandı. Yeni modellerden de alışık olduğumuz gibi Life giriş seviyesini, Style ve R-Line ise üst seviyeleri temsil ediyor. R-Line ile birlikte araçta daha sportif parçalara yer veriliyor. Aracın fiyatı ise 644.400 TL‘den başlıyor.

Model Donanım Fiyat
Yeni T-Roc 1.5 TSI 150 PS DSG Life ₺644,400.00
Yeni T-Roc 1.5 TSI 150 PS DSG Style ₺706,700.00
Yeni T-Roc 1.5 TSI 150 PS DSG R-Line ₺773,000.00

Etiketler