Akaryakıt fiyatlarındaki artış

Tesla, dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticileri arasında yer alıyor. Şirketin birçok ülkeye resmi olarak satışı bulunduğundan dolayı dünya genelinde iyi satış rakamlarına ulaşıyor. Ancak son günlerde Tesla satışlarında büyük bir artış gözlemlenmeye başladı.

Electrek tarafından yayınlanan rapora göre Tesla’nın ABD’deki bazı bölgelerde gerçekleştirdiği satış yüzde 100 oranında arttı. Ukrayna – Rusya savaşı öncesinde şirket, Ocak 2022’de ABD’de en çok satan otomobil firması olarak bizlerin karşısına çıkmıştı. Bu durum, elektrikli otomobillere olan talebin her geçen gün artış yaşadığını bizlere gösteriyor.

Ocak 2022’deki verilere baktığımızda tamamen elektrikli otomobil satışlarının yüzde 63.8’ini Tesla Model Y ve Model 3 oluşturuyor. Bu durum da şirketin popülaritesinin büyük oranda fazla olduğunu gösteriyor. Tesla’nın satışlarında meydana gelen bu patlamanın asıl sebebi ise akaryakıt fiyatlarında yaşanan artışlar.

Akaryakıt fiyatlarındaki artış, çoğu kullanıcıyı elektrikli otomobil almaya teşvik etti. Bu sayede Tesla gibi elektrikli otomobil şirketlerinin satışlarında dünya genelinde artışlar yaşandı. Özellikle Ocak 2022’de yayınlanan raporlara baktığımızda Avrupa’da da elektrikli otomobil satışlarının büyük oranda arttığını görüyoruz.

Etiketler