AMD’den uygun fiyatlı ekran kartı

Bir süredir işlemci tarafında Intel ile kıyasıya bir rekabetin içinde olan AMD, Zen mimarili Ryzen CPU‘lar sayesinde pazar payını artırmaya devam ediyor. Ancak ekran kartı tarafında işler pek de istenildiği gibi gitmiyor. Özellikle üst seviye kartlarda NVIDIA ile yarışta geride kalan şirket, stratejisini değiştiriyor.

Yakın zaman içinde RDNA 3 mimarili ekran kartlarını duyurmaya hazırlanan AMD, öncesinde tüketiciyi Radeon RX 6000 XT (2022) ile buluşturacak. Yine bu model ile Radeon RX 6500 ekran kartı da tanıtılacak. Gelen bilgiler, her iki kartın da uygun fiyattan konumlandırılacağı yönünde olurken, Radeon RX 6500 modelinin fiyatı da ortaya çıktı.

Daha öncesinde sık sık iddialar ile gündeme gelen ve büyük oranda doğru bilgiler paylaşan Greymon55 isimli Twitter kullanıcısı, yeni Radeon RX 6500‘ü 130 dolar seviyesinden satışa çıkacağını açıkladı. Teknik özellikler bakımından bu model RX 6400 OEM‘e benzeyecek. RX 6000 XT ise RX 6X50 XT olarak adlandırılacak ve Haziran – Temmuz ayları arasında tanıtılacak.

Etiketler