Anket Doldurarak Para Kazanma Siteleri Nasıl Çalışır?

Anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız, bu konuda pek çok fırsata sahip olabilirsiniz. Dilediğiniz kadar anket sitesine kayıt olabilir, gelen anketleri yanıtlayarak kazanç elde edebilirsiniz. Bu biraz vakit alsa da, para ve ödül kazanma şansına sahip olursunuz. Çoğu bireysel anket fazla ödeme yapmasa da gerçek getirisini görebilmek için anketleri tamamlamanız gerekir.

Anketleri doldurmaya başlamadan evvel zamanınızı iyi ayarlamanız gerekir. Bazı anketler birkaç dakika sürerken, bazı anketler de birkaç dakika ile 45 dakika hatta 1 saat aralığında değişir. Günlük işleriniz bittiği zaman anketlere vakit ayırmak, gerçek zamanlı yaptığınız işin süresinden çalmayacaktır. Bu yüzden vaktinizi iyi ayarlamanız gerekir. Bir ankete 45 dakika harcamak yerine birkaç farklı sitedeki anketleri yanıtlayabilirsiniz. Bu şekilde her sitedeki puanlarınız artacaktır. Kendinize 1 saat süre verin ve kaç anket tamamlayacağınızı görün. Böylece zaman ayarınızı iyi yapabilirsiniz.

Anket Doldurarak Para Kazanma Siteleri için Yasal Haklarınız Nelerdir?

Anket doldurarak para kazanmak kulağa çok cazip gelse de bu yöntem ile internetten para kazanmayı düşünüyorsanız bazı konularda dikkatli olmanız gerekir. Anket sitelerinde sorulan soruları yanıtlayarak nakit para, hediye çeki, kuponlar gibi şekillerde kazanç elde edebilirsiniz. Bunun için anket sitesinin yasal olması gerekir. İnternet doğru ve bilinçli kullanıldığında çok iyi bir gelir kapısı olabilir. Aksi takdirde bilgilerinizi veri hırsızlığı yapan kişilere kaptırıp zarara uğrayabilirsiniz.

Anket sitenizin güvenilir olması, anket piyasasında tanınır olmasıyla da ölçülür. En çok tercih edilen siteler genelde güvenilir sitelerdir. Siteye kayıt olmadan önce katılım şartlarını ve varsa gizlilik politikalarını okuyun. Bu pek çok kişinin önem vermediği ve dikkate almadığı kısımdır. Ancak birkaç dakikanızı ayırarak haklarınız konusunda da bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bazı anket siteleri kullanıcılarına, uygun olsun ya da olması tüm anketleri gönderir. Bazı siteler ise kullanıcının o ankete uygun olup olmadığını ölçer. İstediğiniz türde anketlerin gelmesini istediğiniz yani seçim hakkınızın olduğu anketleri gönderen sitelere kayıt olun. Ödülleri ne şekilde yolladıklarına bakın, yasal olmayan bir sitede bulunduğunuzda yaptığınız işlerden en çok zararı siz görebilirsiniz.

En Çok Kazandıran Anket Siteleri Hangileridir?

Anket doldurarak para kazanacağınız pek çok site olsa da, bunların bazıları hem verdikleri ödüller hem de sağladığı imkanlar nedeniyle daha çok tercih edilmektedir. Anket sitesine kayıt olduğunuzda her anketin size ne kazandıracağını bilmeniz önemlidir. En çok kazandıran ve tercih edilen anket siteleri Swagbucks, Outpost, Toluna, LifePoints, YourSayPays gibi sitelerdir.

  • Swagbucks

Swagbucks, anketler için pek çok seçenek sunsa da, anket için uygun olmadığınızda kendinizi anket dışında bulursunuz. Swagbucks, üçüncü taraf anketlerini toplar bu yüzden sizi yönlendirdiği siteler daha iyidir. Puan kazanmak zaman alsa da, ödül seçeneklerinde PayPal ödemeleri, çekilişler ve hediye kartları gibi pek çok seçenek vardır. Ayrıca bilgisayarınıza Swagbucks tarayıcı uzantısını da ekleyerek internette gezinirken ödüller kazanabilirsiniz.

  • Opinion OutPost

Basit tasarımı ve gösterge panosunun sadeliği nedeniyle gezinme kolaylığı sağlayan Opinion OutPost, bu yönleriyle kullanıcılar tarafından beğenilen bir anket sitesidir. Kayıt olduktan sonra istediğiniz ankete tıklayıp soruları yanıtlayabilirsiniz. Bu sitede hediye kartı değil de para kazanmak istiyorsanız, PayPal olarak da kullanabilirsiniz. Burada anket üstüne anket yapabilir, puanlarınızı Amazon’da nakde çevirebilirsiniz.

  • Toluna

Hangi anket yazısını okursanız okuyun Toluna ismini kesinlikle görürsünüz. Ülkemizde de en çok tanınan anket sitelerinden olan Toluna, kullanıcılarının anket konularını kendisinin seçmesine izin verir. Teknoloji ya da seyahat konularına ilginiz varsa bu konulardaki anketleri yanıtlayabilirsiniz. Ödülleri puan ya da nakil olarak kullanabilirsiniz. 3 bin puan 1 dolara eşdeğerdir.

  • LifePoints

Eski adıyla MySurvey olarak da bilinen LifePoints, ürünleri evde test etmenizi, belli bir ürünle ilgili deneyimleri günlük girişinde takip etmenizi isteyerek ya da anketleri doldurarak kazanç elde etmenizi sağlar.

  • YourSayPays

Ödeme eşiği 20 Euro olan bu sitede basit ve hızlı 2 dakikalık anketleri yanıtlarsınız. Anketlere davet almasanız bile siteye giriş yaptığınızda anket yanıtlama olasılığınız yüksek. PayPal ile nakit ödül alabildiğiniz YourSayPays, ödüllü yarışmalar da düzenliyor.

Anket sitelerinde kazandığınız hediye çeki ya da kuponları süresi içinde kullanmanız gerekir.

Anket Siteleri Üyelerinden Para İster Mi?

Anket sitelerinin hiçbiri üyelik ücreti adı altında bir ücret talep etmez. Anket siteleri kazandırma odaklıdır. Amaçları pazar araştırması yapmak olduğundan, bu iş için çalıştıkları şirket ve kuruluşlardan gerekli ödemeleri almaktadırlar. Sizden siteye kayıt olmak için üyelik parası adı altında ücret talep eden olursa, kesinlikle kayıt olmamalısınız.

Anket Siteleri Nasıl Çalışılır?

Geleneksel anketleri çoğumuz biliriz. Basılı kağıtlar, anket doldurmak için insanları ikna etmeye çalışan genç insanlar. Halen bazı yerlerde özellikle üniversite öğrencilerinin harçlıklarını çıkartmak için çabaladıkları anketler, artık anket şirketlerinin olmasından dolayı internetten yanıtlanıyor. Anket şirketleri arasında da rekabet söz konusu. Çevrimiçi anketlerin ilk çıktıkları zamanlarda insanların şüphe ile yaklaştıkları anket siteleri zamanla ek gelir elde etme araçlarından biri haline geldi.

Anket sitelerine kayıt olmadan önce, anketler ve ödeme sistemleri hakkında araştırma yapmak ve kullanıcıların yorumlarını okumak yararlı olur. Ayrıca ilgi alanlarınızla alakalı anketleri yanıtlayabileceğiniz siteleri tercih edin. Böylece ilgisiz anketlerle uğraşarak zaman kaybı yaşamazsınız. Bazı anket siteleri verdiğiniz bilgiler doğrultusunda kullanıcılarına kalifiye olduğuna emin oldukları anketleri yollar. Bunun için bazı ek soruları yanıtlamanız gerekebilir.

Anketten ödül kazanmak için yanıtlamanız istendiğinde ve siz bunu yarıda bıraktığınızda, ödül kazanamayacağınız gibi aynı anketi yanıtlama şansını da kaybedersiniz. Bu nedenle başladığınız anketi tamamlamanız gerekir. Böylece ödülleri almak için gereken puanları tamamlayabilirsiniz.

Anketlere katılmanızın en büyük nedeni kazanç elde etmek isteyişinizdir. Siz kazanırken de şirketler anket kullanıcılarının yanıtları sayesinde anket şirketlerinden gelen verileri kullanarak Ar-Ge çalışmalarını yapar. Anket doldurmadan evvel ödüllerin size ne şekilde ödeneceğini bilmeniz de önemlidir. Birçok firma size ödemeleri elektronik olarak yapar. Bazı anketler birkaç dakikalık ankete 1 ile 5 dolar arası ödeme yaparken bazı siteler de 20 dakikalık ankete 1 liranın altında ücret verebilir.

Kaynak: parakazanmayollarim.com

Etiketler

YORUM YAZIN