Apple, MacBook Pro kullanıcılarını uyardı

MacBook Pro ailesi, sunduğu yüksek performansla bugüne kadar en üst performansı sunan dizüstü bilgisayarlar arasında oldu. Apple ekosisteminin en büyük amiral gemilerinden olan MacBook Pro’da gördüğümüz üst düzey özelliklerin yanı sıra etkileyici deneyimler de bulunuyor. Ancak şu sıralar fark edildi ki, başlangıç fiyatı 29.999 TL olan yeni modellerde önemli bir sorun mevcut.

2021 yılının sonunda tanıtılan MacBook Pro 14 ve 16 inç modelleri ile Pro Display XDR’da düşük parlaklıkla sonuçlanan bir sorun mevcut. Normal şartlarda iki cihazın ekranı da 1600 nite kadar parlaklık verebiliyor. Ancak bazı kullanıcılara gönderilen bildirimde parlaklığın 1000 nit ile sınırlandırıldığı yazıyor. Apple’ın açıklamasına göre bu kısıtlamanın nedeni sıcaklığı düşürmek. Cihazın diğer bileşenleri ve ekranı arasında sıcaklık dengesi kurulamadığında daha az ısı yayılması için parlaklık kısıtlandırılıyor.

MacBook Pro’nun M1 Pro ve M1 Max işlemciyle iyi bir verimlilik sunduğunu söyleyebilsek de cihazın içerisinde soğutmaya yönelik pek bileşen bulunmuyor. Cihazın soğutma bileşenlerinin neredeyse sessiz olmasından çoğu kullanıcı memnun olsa da bu durum ısınmayla sonuçlanabilmekte. Ekran parlaklığının 1600 nite ulaşması da ısınmayı tetiklediği için dikkatli olmakta fayda var.

Etiketler

YORUM YAZIN