Apple Store kapandı

Apple geçtiğimiz ay WWDC ya da ülkemizde bilinen adıyla Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı’nı düzenledi. Burada işletim sistemlerinin yeni sürümleri ve M2 işlemcisini kullanan cihazlarını tanıttı. Fakat daha bu sırada Apple Store da kapandı. Açıldığında ise yeni ürünler ile birlikte zamlı fiyatlarla karşılaştık. Şimdi de benzer bir durumla karşı karşıyayız.

Geçtiğimiz ay tüm dünyanın gözü Apple’ın düzenlediği WWDC 22 etkinliğindeydi. Özellikle yeni iOS 16, iPadOS 16, watchOS 9 ve macOS 13 işletim sistemlerinin tanıtımı için binlerce kişi ABD’ye gitti. Ayrıca bir süredir beklenen M2 işlemcili yeni cihazlar da ortaya çıktı.

Bugün ise Apple’ın tüm dünyada yeni M2 işlemcili MacBook Air modelini ön siparişe açacağı biliniyordu. Fakat sitenin kapanması beklenmedik bir durum oldu. Zira bu cihazlar zaten tüm detayları ve fiyatlarıyla birlikte siparişe kapalı olarak sergileniyordu.

Buna ek olarak, Samsung da bugün akıllı telefondan tablet fiyatlarına büyük oranda zam uyguladı. Dolayısıyla Apple Store’larda gerçekleşen bu kapanma, 1 ay ara ile 2. bir zammın gelebileceği yönündeki beklentileri artırdı. Yaklaşık 10 dakika sonra sitenin açılması bekleniyor.

Etiketler