Apple uyardı

PCMag’in bildirdiği üzere Apple, 2014’ün başlarında piyasaya sürülen 11 inç MacBook Air, 13 inç MacBook Air ve 13 inç MacBook Pro modellerini eski ürünler listesine eklemeyi planlıyor. Eski ürünler listesine dahil edilecek MacBook’lar için donanım tamiratı ve batarya desteği sınırlı olacak.

Apple’ın eski ürünler listesine eklenen cihazlar, donanım onarımları için artık uygun olmayacakları anlamına geliyor. Batarya konusunda ise Apple’ın biraz daha yumuşak davrandığını söylemek mümkün. Son MacBook raporuna göre pil onarımlarının sadece belirli ülkelerde, sınırlı bir süre için mümkün olacağı ifade edildi.

Apple’ın eskidiğini söylediği MacBook’lar şu şekilde:

MacBook Air (11-inç, 2014)
MacBook Air (13-inç, 2014)
MacBook Pro (13-inç, 2014)

Halihazırda Apple’ın eski ürünler listesinde yer alan en yeni MacBook modeli 2013 yılına aitti. Şu anki resmi listeye göre, 2013 model 13/15 inç Retina ekranlı MacBook Pro modelleri rafa kaldırılmış durumda.

Teknoloji devi, eski ürünler listesiyle ilgili olarak şu açıklamaya yer veriyor:

iPhone, iPad, iPod, Mac veya Apple TV ürünleri sahipleri, Apple’ın ürünü satış için en son dağıttığı tarihten itibaren en az 5 yıl boyunca Apple hizmet sağlayıcılarından servis ve parça alabilir. Ancak Apple, teknolojik olarak eskimiş bazı ürünler için donanım hizmetini durdurur.

Etiketler