Apple’dan ilginç bir HomePod

Apple, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında bulunuyor. Şirket, akıllı telefonların ve bilgisayarların yanı sıra kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıracak aksesuarlar ve ürünler geliştiriyor. Bu sayede dünya genelinde iyi satış rakamlarına ulaşıyor.

Ünlü analist Mark Gurman’ın verdiği bilgilere göre şirket, HomePod için yeni bir ürünle bizlerin karşısına çıkacak. Bugüne kadar piyasaya sürülen ürünler sadece bir hoparlör olarak kullanılabiliyordu. Her ne kadar Siri üzerinden birçok işlev yapılsa da bir görüntü aktarımı söz konusu değildi. Ancak yeni gelecek ürün sadece bir hoparlörden ibaret olmayacak.

Bu yeni cihaz, Apple TV ile HomePod karışımı olarak karşımıza çıkacak. Cihazın içerisinde görüntülü aramalar gerçekleştirebilmek için FaceTime kamerasına yer verilecek. Bu yeni cihaz, televizyonlara entegre olarak çalışacak ve kullanıcıların hem TV’nin hem de HomePod’un faydalarından yararlanmalarını sağlayacak.

Şu anda ortaya çıkan raporlar, ürünün erken aşamalarda olduğunu gösteriyor. İlerleyen zamanlarda ürünle ilgili değişimler olabilir ya da proje tamamen bırakılabilir. Ancak ortaya atılan iddialar şirketin bu konuda kararlı olduğunu bizlere gösteriyor. En son Apple, 2021 Mart itibariyle büyük boy HomePod’u ürün gamından kaldırdı.

Etiketler