Bitcoin yatırımcılarını rahatlatan açıklama

Twitter’daki görevini bıraktıktan sonra kripto para ve blokchain teknolojilerine ağırlık veren Jack Dorsey, yeni bir açıklama yaptı. Bitcoin’in gelecekteki geçerli para birimi olacağını belirten Dorsey, kripto para piyasasına olan güvenini bir kez daha gösterdi.

İlk olarak 2009 yılında ortaya atılan blokchain kavramı, dijtal para ve sanat eserleri başta olmak üzere birçok alanda karşımıza çıkıyor. Blokchain ile geliştirilen teknolojiler, kripto paraların popüleritesini artırmaya devam ediyor.

Binlerce yorum ve beğeni alan Cardi B’nin Tweetine popüler finans hesapları da yanıt verdi. Litquidity adlı popüler hesap, “Yuan, kripto paradan önce doların yerini alacak.” ifadelerini kullandı.

Bazı analistler, Dorsey’in Twitter’daki CEO görevinden istifa etmesini kripto paralara olan tutkusu ile bağdaştırıyor. Eski ismi Square olan Block adlı firma, Bitcoin ile ödeme alan sistemlerin daha hızlı çalışabilmesi için teknoloji geliştirmeye başladı.

Her fırsatta Bitcoin’in geleceğin para birimi olacağını belirten Dorsey, “Square veya Twitter’da olmasaydım, Bitcoin üzerine çalışma yürütürdüm. Eğer Bitcoin, Square ve Twitter’dan daha fazla yardıma ihtiyaç duysaydı, onları Bitcoin için bırakırdım” dedi.

Etiketler

YORUM YAZIN