Çamaşır Makinesine Elektrik Gelmiyor Sorunu Nedenleri ve Çözüm Yöntemleri

Çamaşır Makinesine Elektrik Gelmiyor Sorunu Nedenleri ve Çözüm Yöntemleri

Elektrik ve su gibi iki zıt kaynağı bir araya getiren modern çağın en popüler teknolojilerinden birisi olan çamaşır makinelerinde bu kaynaklara ilişkin olarak çok sık şekilde problem yaşanabilmektedir. Çamaşır makinesinin kullanımına ilişkin olarak en yaşanan problemlerden birisi de elektrik almama problemidir. Bu problemin oluş şekli, yaşanan sorunun ehemmiyeti ve tabii ki niteliği açısından önemli farklılıklara neden olur.  Sultanbeyli Arçelik Servisi uzman teknikerlerimiz tarafından çamaşır makinesinin elektrik gelmemesi sorununun monte edildiği andan mı? Yoksa normal kullanırken sonradan ortaya çıkan bir problem mi? Olduğunu değerlendirmektedir. Çünkü her iki durumda da oluş nedeni ve çözüm şekli birbirinden farklı olabilmektedir.

Çamaşır Makinesi Çalışırken Neden Durur ve Elektrik Alamaz?

Çamaşır makinelerinin normal şekilde kullanımı sırasında aniden durması kesinlikle normal bir durum değildir. Özellikle üzerine bir de elektrik alamıyor ise bu çok ciddi bir probleme işaret etmektedir. Bu yüzden en hızlı şekilde çözüm sağlayabilmek için profesyonel Kurtköy Arçelik Servisi hizmetlerine başvuru gerçekleştirilmesi gerekir.

Çamaşır makinesinin iç elektrik aksamındaki sorunlardan, dış bağlantılarına kadar pek çok noktada problem meydana gelmiş olabilir. Bu problemlerin tespit edilebilmesi için dahi mutlaka uzmanı tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir. Çamaşır makinesinin normal şekilde çalışırken, aniden durması ve elektrik almaması doğal olarak bir elektrik problemine işaret etmektedir.

Çamaşır Makinesinin Aniden Durması ve Elektrik Almaması Sorunu Nasıl Giderilir?

Çamaşır makinesinin aniden durması ve elektrik almaması şikayetleriyle karşı karşıya kaldıysanız, uzmanlar tarafından sağlanan çamaşır makinesi servisi profesyonel hizmetlerinden destek almalısınız. Çekmeköy Arçelik Servisi uzman teknikerlerimiz, çamaşır makinesinin çalışırken aniden durması ve elektrik almaması durumunda öncelikli olarak makineyi kapatarak, 10 saniyelik bekleme süresi sonrasında yeniden açar. Eğer elektrik alıyor ise yıkama programı yeniden başlatılır. Ancak problem bu müdahaleyle çözüm sağlanamaz ise makinenizin tüm devre ve elektrik bağlantıları için kapsamlı bir kontrol gerçekleştirilir. Kontrollerde sorunlu olduğu belirlenen parçanın yenisi ve sadece orijinal yedek parçası ile değişimi yapılarak, kaliteli ve kalıcı bir çözüm oluşturulur. Üstelik tüm bu işlemlerin her biri tam 1 yıl süreyle garanti kapsamı altında bulunmaktadır.

Etiketler

YORUM YAZIN