Dünyanın en güçlü akıllı telefonu

Xiaomi’nin oyun odaklı akıllı telefonları markası Black Shark, yeni telefon serisi çıkarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bir süredir sızıntı bilgileriyle temel özellikleri şekillenen akıllı telefon ailesinin piyasaya sürülme tarihi yaklaştıkça yeni bilgileri gelmeye devam ediyor.

Black Shark 5 RS ve Black Shark 5 Pro modellerinden oluşan seri yarın tanıtılıyor. Gelen bilgilerle teknik özellikleri belli olmuştu. Ancak son olarak seri, çok önemli bir iddiayla geliyor. Serinin Black Shark 5 Pro modeli, AnTuTu’da 1.129.716 puan alarak platformdaki en yüksek dereceyi aldı. Başka bir deyişle model, gezegendeki en güçlü akıllı telefon olarak anılacak.

Şirket, henüz resmi olarak bir teknik özelliğini açıklamadı. Ancak önemli kaynakların teyit etmesiyle bu özellikler büyük ölçüde şekillendi. Bu bilgiler ışında Black Shark 5 Pro, gücünü Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacak. Qualcomm tarafından üretilen işlemcide 1 adet 3.2GHz prime core çekirdek, 3 adet 2.42GHz ARM Cortex-A77 çekirdek ve 4 adet 1.8GHz ARM Cortex-A55 çekirdek bulunuyor. Ayrıca işlemcide oyun performansını arttıracak Adreno 650 grafik arabirimi de bulunuyor.

Akıllı telefon, 6.67 inç Full HD Plus AMOLED ekrana sahip olması bekleniyor. Modelin parmak izi tarayıcısı da ekran içine entegre edilmiş bir şekilde geleceği belirtildi. Batarya kısmında 120W hızlı şarj desteklenen ürün 4.650 mAh pil ile çalışıyor. 16 GB’a kadar RAM ve 512 GB dahili depolama sunan telefonun 13 Megapiksel özçekim kamerası bulunuyor. Arka tarafta ise 108 Megapiksel ana kameraya sahip üçlü kamera dizilimi olması bekleniyor.

Etiketler