Elon Musk etkisi

Sosyal medya Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alma işlemleri başladıktan sonra platform birçok değişikliğe gitti. Yeni özellikleri daha şimdiden test etmeye başlayan Twitter, Elon Musk ile ilgili olan gelişmeler sayesinde her gün gündemde yer alıyor.

Twitter Tüketici Genel Müdürü Kavyon Beykpour, bugün hesabından yaptığı bir paylaşımla görevinden ayrıldığını duyurdu. Ardından da bir tweet dizisi yayınlayarak aslında Twitter’dan bu şekilde ayrılmayı hayal etmediğini ve Twitter CEO’su Parag Agrawal’ın bunu kendinden istediğini açıkladı.

Elon Musk’ın 44 milyar dolara Twitter’ı satın alma girişiminin başlamasından beri çalışanların işten çıkarma dedikoduları gündemde dolaşıyordu. Satın alma işleminden kazanç elde etmek isteyen Elon Musk, bu konuda birçok yeni fikir ortaya atmıştı. Fakat işten çıkarmayla ilgili bir açıklama yapılmamıştı.

Twitter CEO’su Parag Agrawal ise konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“2020’deki pandeminin başlangıcında, kitle ve gelirde büyük bir büyüme sağlamak için agresif bir şekilde yatırım yapma kararı alındı ​​ve bir şirket olarak bu ara dönüm noktalarına ulaşmadık.”

Etiketler

YORUM YAZIN