En iyi RAM temizleme programları

Bilgisayarlar üzerinden her gün birçok işlem yapılıyor. Bu işlemler yapılırken bilgisayarlarımız RAM‘leri büyük oranda çalışıyor ve yaptığımız işlemleri geçici olarak hızlı bir şekilde depoluyor. Bu sayede sizlerin ihtiyacınız olan bilgilere anında ulaşmanıza yardımcı oluyor. Ancak bazı durumlar RAM temizleme programlarına ihtiyaç duyabiliyorsunuz.

Advanced System Optimizer, en iyi RAM temizleme programları arasında yer alıyor. Bu program sayesinde bilgisayarınız bakımlarına yapıp iyileştirmeler yapabilirsiniz. Özellikle Windows uyumu ile çok sevilen uygulama üzerinden RAM’inizi kolaylıkla temizleyerek ilerleyen zamanlarda yaşayacağınız yavaşlık ve kasma problemlerinden kurtulabilirsiniz.

Ashampoo WinOptimizer da en iyi RAM temizleme programları arasında yer alıyor. Bunun sebebi ise program, tüm Windows cihazınızı tarar ve bozuk kayıt defterini temizler. Buna ek olarak geçici ve gereksiz dosyalardan sizi kurtarır. Bu sayede tüm sisteminizi sadece birkaç tık ile rahatlıkla optimize edebilirsiniz.

Advanced PC Cleanup da diğerleri gibi en iyi RAM temizleme programları arasında kendine yer buluyor. Bu araç sayesinde bilgisayarınızın hızını artırabilir ve RAM’inizi temizleyebilirsiniz. Programın birçok temizleme seçeneği bulunuyor. Bu sayede tek bir tıkla tüm gereksiz dosyaları silebilirken bazı seçenekler sayesinde belli alanlarda silme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Wise Memory Optimizer da en iyi RAM temizleme programları listesinde uygun fiyatıyla göze çarpıyor. Diğer programlarda olduğu gibi bu programla da birlikte bilgisayarınızın performansını artırıp RAM’inizi temizleyebilirsiniz. Özellikle Windows ile olan uyumluluğu sayesinde sizlere daha kolay bir arayüz ile daha iyi bir deneyim sunuyor.

En iyi RAM temizlemeyiciler listesindeki son programımız RAMRush. RAMRush, fiziksel RAM’inizin kolayca boşaltılmasını sağlayarak bilgisayarınız hızlı ve takılma yapmadan çalışmasını sağlar. Bu program da diğer programlar gibi Windows desteği ile ön plana çıkmayı başarıyor.

Etiketler

YORUM YAZIN