Facebook’un eski çalışanından yeni iddialar

Sosyal medya platformu birbirinden çarpıcı iddialarla sarsılmaya devam ediyor. Eski Facebook çalışanı Frances Haugen’in Kongre’de Facebook’un kârlarını kullanıcılarının sağlığının önüne koyduğuna dair ifade vermesinin ardından yeni bir iddia da platformun eski veri bilimcisi Sophie Zhang’den geldi.

Sosyal medya devinde çalıştıktan sonra ellerinde kan olduğunu hissettiğini söyleyen eski bir Facebook çalışanı olan Zhang, Kongre önünde ifade verebileceğini de söyledi.

“BELGELERİ TESLİM ETTİM”

Facebook’u seçimleri baltalamak için kullanılan sahte hesapları görmezden gelmekle suçlayan Sophie Zhang, pazar günü CNN’ye, belgeleri bir ABD kolluk kuvvetine ilettiğini söyledi: “Bir ABD kolluk kuvvetine olası cezai ihlallerle ilgili ayrıntılı belgeler sağladım. Anladığım kadarıyla soruşturma devam ediyor.”

Zhang, CNN’ye hangi ajansa bilgi verdiğini veya belgelerin neler içerdiğini açıklamayı reddederken, geçen haftalarda on binlerce belgeyi sızdırdıktan sonra senato alt komitesine konuşan eski Facebook çalışanı, Frances Haugen’dan cesaret aldığını söyledi.

Frances Haugen…

NEFRET SÖYLEMİNİ VE YANLIŞ BİLGİLERİ DENETLEMEDE YETERSİZ

Haugen’in ifadesi, sosyal medyanın kullanıcıların ruh sağlığı üzerindeki olumsuz etkisiyle ilgiliydi.

Etiketler

YORUM YAZIN