Fiat Egea tekrar zamlandı

Dünyanın pek çok ülkesinde pandemi ve Rusya- Ukrayna savaşı sonrasında açıklanan yüksek enflasyon değerleri ile yaşanan çip krizi, hammadde ve tedarik zincirindeki problemler sebebiyle otomobil fiyatlarında artışlar yaşanıyor. Fiat Egea ise bu sebeple geçtiğimiz hafta yeni fiyat listesini paylaşmıştı. Ancak üstünden 1 hafta geçmeden 2. bir zam yaşandı. Üstelik bu sefer yeni fiyatı dudak uçuklatıyor.

Fiat Egea, Cross, Cross Wagon, Sedan, Hatchback ve Station Wagon şeklinde 5 farklı gövde tipine sahip. İçlerinde en popüler olan ve satış rekorları kıran Sedan ise kendi içerisinde Easy, Urban ve Lounge şeklinde 3 farklı donanım paketiyle satılıyor. Ayrıca opsiyon olarak eklemek istediğiniz Jant veya Güvenlik paketleri için de ek bir ödeme yapmanız gerekiyor.

Geçen hafta içerisinde gelen zamdan sonra Fiat Egea Sedan fiyatlarında 10 bin TL ila 15 bin TL arasında bir artış yaşanmıştı. Bu sefer de benzer bir durum söz konusu. Fakat Fiat şu anda kampanyalı fiyat uygulamasıyla bu araçları geçen haftaki zamlı fiyatlarından satmaya devam ediyor. Ancak kampanya sona erdiğinde 1.6 M.Jet 130 HP DCT versiyon ve Lounge donanıma sahip olan modelinin fiyatı 539 bin 900 TL’ye çıkacak.

Etiketler