Galaxy A73 5G

Samsung, sızdırılan bilgilere göre bu ay ortalarında Galaxy Awesome Unpacked etkinliğini düzenleyecek. Teknoloji devi, bu etkinlikte Galaxy A serisi akıllı telefonlarını tanıtacak. Son olarak amiral gemisi Galaxy S22 serisini pazara süren şirketin yeni tanıtacağı Galaxy A serisi, orta sınıfta yer alıyor. Etkinlik tarihi yaklaşırken Galaxy A73 5G ise Geekbench testinde ortaya çıktı! Akıllı telefonun test sonuçlarına hep birlikte göz atalım.

Teknoloji devi Samsung, yeni modellerini tanıtacağı etkinlik olan Galaxy Awesome Unpacked için gün sayıyor. Samsung Galaxy A73 5G de tanıtım testi yaklaşırken Geekbench performans testinden geçti. Akıllı telefon, testte SM-A736B model koduyla göründü. Testte cihazın, performansı da belli oldu. Tanıtımı yeni yapılacak model, tek çekirdekli testten 778 puan, çok çekirdekli testten ise 2913 puan aldı.

Sızıntılar göre akıllı telefon gücünü 8nm üretim sürecinden geçen Snapdragon 750G işlemcisinden alacak. 8GB RAM ve 128GB dahili depolamaya sahip ürün, Android 12 ile kutudan çıkacak. Cihaz, 6.7 inç FullHD+ AMOLED ekranla piyasaya sürülecek. Akıllı telefon, sızıntılara göre Samsung’un harika kamera fikriyle yola çıktığı 108 Megapiksel ana kameraya sahip olacak. Telefona, pil tarafında ise 33W hızlı şarj ile desteklenen 5.000 mAh’lik batarya eşlik edecek.

Etiketler