Galaxy Tab S8 Ultra

Counterpoint Research raporuna göre, yüzde 20’lik pazar payıyla dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi konumunda bulunan Samsung, bu başarısını tablet pazarında da sürdürmek için yoğun mesai harcıyor. Özellikle M1 çipli iPad Pro modellerinin piyasaya sürülmesinin ardından harekete geçen şirket, önümüzdeki günlerde Galaxy Tab S8 serisini vitrine çıkaracak. Hatta serinin Ultra modelinin teknik özellikleri şimdiden belli oldu.

Galaxy Tab S8 Ultra, kısa süre önce tanıtılan ve en güçlü mobil işlemcilerden biri konumundaki Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alacak. Yonga seti, yüksek performans çekirdeği olarak 1 adet 3 GHz Cortex X2 ve 3 adet 2.5 GHz Cortex A710 çekirdeklerine sahip. Verimlilik çekirdeği olarak bilinen ve düşük güç tüketimine sahip olan Cortex A510 ise 1.8 GHz hızlarında çalışıyor.

Galaxy Tab S8 serisinin lansmanı için geri sayım başlarken, iPad Pro’ya rakip olması beklenen Ultra modelinin teknik özellikleri sızdırıldı. Buna göre tablet, 14,6 inç büyüklüğünde WQXGA+ çözünürlüğe sahip 6,3 mm boyutlarında ince çerçeveli bir panelle gelecek. Aynı zamanda daha önce ortaya çıkan raporlarla doğru orantılı şekilde çentik tasarımına sahip olacak.

Ön tarafta çentik içerisine konumlandırılmış 12 Megapiksel ana kamera ve 12 Megapiksel ultra geniş açılı kamera yer alırken, arka tarafta 13 Megapiksel ana kamera ve 6 Megapiksel ultra geniş açılı kameranın mevcut olduğu çift kamera kurulumu bulunacak.

Etiketler

YORUM YAZIN