GEM Coin Arayanlar İçin Öne Çıkan Bir Proje: Bitgesell

GEM Coin Arayanlar İçin Öne Çıkan Bir Proje: Bitgesell

Kripto para yatırımında, yüksek dönüş oranı elde etmek isteyen yatırımcı için GEM coin’ler büyük bir fırsat ifade ediyor. İngilizcede ‘mücevher’ anlamı taşıyan GEM, kripto para piyasasında anlam olarak, henüz geniş kitlelerin keşfetmediği, potansiyeli yüksek projeler için kullanılıyor. GEM coin’ler, yatırımcıların keşfetmek için ciddi araştırmalar yaptığı projelerden. GEM coin nedir sorusunun yanı sıra, son dönemin ilgi çeken Bitcoin tabanlı kripto paralarından Bitgesell nedir sorusunun yanıtını burada bulabilirsiniz.

GEM Coin Nasıl Seçilir?

Bitcoin, Ethereum ve birçok kripto para, piyasaya çıktıkları günden bu yana ciddi bir değer kazandı. Bitcoin 1 doların altındaki seviyelerden 69 bin zirvesini görürken, Ethereum ise 1 doların altındaki seviyelerden 4800 doları aşarak, yatırımcısına binlerce kat kazandırmış bir kripto para oldu. Bununla birlikte, günümüzde BTC ya da ETH gibi kripto paralara yatırım yapılırken, elde edilebilecek kâr ise daha sınırlı, bu nedenle yatırımcılar yeni cevherleri arıyor. Majör varlıkların elde edebileceği yüzde 50 ya da yüzde 100’lük kârın yanında, GEM coin’ler binlerce kat yükselme potansiyeli ile öne çıkıyor. GEM coin seçilirken, aşağıdaki konularda dikkatli olunması önemli:

  • Projenin dayandığı fikir, kullanım alanının genişliği
  • Projenin teknolojik altyapısı
  • Kurucu ve ekip
  • Getirdiği yenilikler
  • Piyasa değeri
  • Listelendiği bir borsa olup olmaması

Bu gibi kriterlere göre, GEM coin’ler belirlenebilir. Piyasada birçok proje olduğu için, seçim yaparken titiz olmak önemli.

Yeni GEM: Bitgesell Coin

BGL simgesi ile işlem gören bir kripto para olan Bitgesell, getirdiği önemli yeniliklerle birçok yatırımcı ve analist tarafından GEM coin’ler içinde gösteriliyor. Bitgesell, 2020 yılında Emma Wu tarafından kuruldu ve teknik altyapı olarak Bitcoin kod yapısı ile aynı. Bitgesell’i ön plana çıkaran yanı ise, Bitcoin blokzincirine getirdiği önemli yenilikler.

Bitcoin, 2009 yılında geliştirilen bir ağ olarak, her ne kadar ilk coin olması nedeniyle piyasada kabul görmüş olsa da, teknik anlamda yeterli bir coin değil. Bitgesell ise, hem blok boyutu, hem yarılanma süresi hem de deflasyonist yapı ile Bitcoin’e göre ciddi farklar içeriyor. Bu nedenle Bitgesell bir GEM olarak değerlendirilebilir. Piyasa değeri 2022’nin Mayıs ayı itibariyle 680 bin doların üzerinde olan kripto para, sağladığı teknolojik yeniliklerle çok ciddi bir potansiyele sahip.

Bitgesell’in Özellikleri Neler?

Bitgesell, kullanım amacı olarak Bitcoin ile aynı şekilde, merkeziyetsiz bir blokzinciri üzerinde eşler arası dijital nakit transferi ile öne çıkıyor. Bununla birlikte Bitgesell, Bitcoin’in ağır ağ yapısına karşı çok daha hızlı, güvenli ve esnek. BGL, BTC gibi 21 milyon maksimum arza sahip. Ancak Bitgesell ekibine göre, Bitcoin’in 4 yılda bir olan yarılanması, kripto paranın gerçek değerinin ortaya çıkacağı tarih olan 2140’da sona erecek. Bu süre ise, yatırımcılar için çok uzun.

  • Bitgesell, Bitcoin’de 4 yılda bir gerçekleşen yarılanmayı her yıl gerçekleştiriyor. Bu nedenle, kripto paranın arzı çok daha hızlı bir şekilde ilerliyor.
  • Madencilik tarafında, Bitcoin üretmek için çok ciddi bir enerji tasarrufu gerekirken, Bitgesell için ise düşük bir enerji yeterli, bu nedenle madencilik süreçleri çok daha kârlı.
  • Blok boyutu olarak, bir BTC bloğu 4 MB olurken, Bitgesell’de bir blok 0.4 MB. Bitgesell, bu yönüyle BTC’ye göre 10 kat daha hafif bir kripto para. Bu da hem madencilikte, hem de işlem sürelerinde ciddi bir avantaj sağlıyor.

Dünyanın en büyük borsalarından Hotbit’te işleme açık olan Bitgesell, uzun vadede birçok yatırımcının tercihi olma potansiyeline sahip, GEM coin’ler arasında.

Bitgesell (BGL) Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin lütfen https://bitgesell.ca/ ziyaret ediniz.

Etiketler