Geri dönüşüm konusunda önemli adım

Günümüzde teknoloji devlerinden manav poşetleri üreten şirketlere kadar, pek çok kurum geri dönüşüm konusuna bir hayli önem veriyor. Aslında bunun çok basit bir sebebi var. Eğer bu gezegende var olan yaşamı korumak istiyorsak, zorunlu olarak bazı adımları istesek de istemesek de atmamız gerekiyor.

Bugün bir blog yazısında Samsung, şirketin çeşitli teknolojik cihaz ve diğer ürünlerinde kullanılacak olan yeni bir plastik malzemenin de görücüye çıkacağını duyurdu. Ayrıca bunun, okyanusta bulunan balık ağları başta olmak üzere, pek çok geri dönüşüm materyalinden elde edileceğini söyledi.

Samsung, bu yeni balık ağından üretilen geri dönüşüm malzemesini hangi cihazların kullanacağını tam olarak açıklamadı. Fakat, 9 Şubat’taki Unpacked etkinliğinde bu materyal hakkında daha fazla ayrıntı vereceğini söylüyor. Dolayısıyla Galaxy Tab S8 veya S22 serilerinde karşımıza çıkabilir.

The Nature Conservancy ve California Üniversitesi tarafından paylaşılan bilgilere göre yalnızca 2021 yılında bile okyanusta, olta takımları ve ağlardan kaynaklanan 50 milyon kilogramın üzerinde plastik kirliliği meydana geldi.

Buna bağlı olarak, mikroplastiklerin yayılması, habitat hasarı ve deniz canlılarının kasıtsız olarak yakalanması gibi sorunlara katkıda bulunduğu bildirildi. Hatta başka bir rapor, her yıl 640 tondan fazla balık ağının atıldığını öne sürüyor.

Etiketler

YORUM YAZIN