Google Pixel 7 ve Pixel 7 Pro

Bugün, Google Pixel 7 serisiyle ilgili ilk ayrıntılar öne çıktı. 9to5Google’dan gelen bazı kodlar sayesinde, telefonların bazı özelliklerinin yanı sıra dahili kod adlarının neler olabileceğine dair bir fikir oluştu. İlk olarak, Google’ın bir ikinci nesil Tensor çipine sahip olduğu ortaya çıktı.

Pixel serisinin birkaç kod adı ortaya çıktı. Uzun süredir telefonların hepsi balık isimlerini kod adı olarak örnek alıyordu. Ardından, Pixel 6 serisi için Google işleri değiştirdi ve kuş kod adlarını kullandı. Görünüşe göre şirket, 2022‘de yine işleri değiştirmek istiyor gibi duruyor.

9to5Google’a göre, Google Pixel 7 kod adları sırasıyla standart ve Pro sürüm için ‘çita’ ve ‘panter’ olarak geçiyor. Bunlar da büyük kedilere birer referans gibi gözüküyor. Burada da iki hayvanın dünyadaki en hızlılar olduğunu görüyoruz. Buradan da telefonun hızına bir atıfta bulunuluyor olabilir.

Google, her yeni nesilde kod adı referanslarını yenilemeyi düşünüyor gibi görünüyor. Şirket eğer Pixel 7 ile birlikte kedi ile ilgili isimlere geçerse, her yeni işlemci çıkardığında havyanları değiştiriyor demektir.

Etiketler