GPS özelliği çalışmayan Galaxy S22

Samsung, geçtiğimiz ay Galaxy S22 serisini tanıttı. Özellikleri ve tasarımıyla kullanıcılardan olumlu geri dönüşler almayı başaran seri, satış rakamlarında da şirketin yüzünü güldürdü. Akıllı telefonlar, merkezi Güney Kore’de satışa çıktığı ilk gün 300 binden fazla sattı. Bunun dışında 14 ila 21 Şubat tarihleri arasındaki sekiz günlük sürede 1 milyonun üzerinde satış yaparak 2017’de çıkan Galaxy S8 serisine ait 11 günde 1 milyonluk satış rekorunu kırmayı başardı.

Bilindiği üzere son dönemde Samsung forumlarında bazı Galaxy S22 Ultra modellerinde GPS özelliğinin çalışmadığına yönelik onlarca paylaşım yapıldı.

Bu sorundan etkilenen kullanıcıların ortak noktası ise Galaxy S22 Ultra’nın ilk kez kurulduktan sonra veya uzun süreli kullanılmadığı zamanlarda GPS özelliğinin hiçbir şekilde çalışmaması ve Google Haritalar gibi GPS kullanan uygulamaların ”GPS bulunamadı” şeklinde hata vermesiydi.

Bunun dışında ağ ayarlarını sıfırlama, format atma ve yeniden başlatma gibi yöntemler de kullanıcıların büyük bir kısmında işe yaramadı. Daha çok Exynos 2200 işlemcili modellerde görülen bu sorunla ilgili geçtiğimiz saatlerde Samsung’dan önemli bir açıklama geldi.

Samsung forum moderatörü, bazı Galaxy S22 Ultra modellerinde GPS özelliğinin düzgün çalışmadığına yönelik topluluk raporlarını doğruladı. Aynı zamanda sorunu çözecek bir yazılım güncellemesi üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Söz konusu güncellemenin ne zaman yayınlanacağı ise henüz belli değil. Bu sene ülkemize Snapdragon 8 Gen 1’den güç alan Galaxy S22 modellerinin geldiğini de belirtelim.

Etiketler