HBO Max yükselişte

Warner Bros. Discovery’ye (önceden WarnerMedia) bağlı iki yıl önce hizmete başlayan dijital yayın platformu HBO Max başlangıçta Amerika Birleşik Devletleri ve birkaç ülke ile sınırlıyken, geçtiğimiz Ekim ayında İspanya, İsveç, Danimarka gibi Avrupa pazarlarına girerek globalleşmeye başladı.

AT&T’nin basın açıklamasına göre HBO ve HBO Max’in dünya genelinde toplam abone sayısı 76,8 milyona ulaştı. İki platform, 2022’nin ilk çeyreğinde 3 milyon yeni abone kazanırken, geçen yılın aynı döneminden beri abone sayısını 13 milyon artırdı.

WarnerMedia ile Discovery’nin birleşiminden aylar önce yüz milyonlarca dolarlık yatırımla kurulan CNN Plus, anca 1 ay dayandı. Özel canlı yayınlar, haberler, orijinal programlar ve röportajlar yayınlayan platformun günlük 10 bin kullanıcıyı göremediği konuşulurken, 30 Nisan’da yayın hayatına veda edeceği duyuruldu.

Çarşamba günü yayınlanan Türk yapımı bilim kurgu dizisi Yakamoz S-245 ile ses getiren Netflix’in dünya çapında 221 milyon abonesi bulunuyor. Öte yandan 14 Haziran’da aylık 34,99 TL’ye Türkiye’de yayına başlayacak Disney Plus ise 129 milyon abone ile Netflix’in peşinden geliyor.

Etiketler