ING Basketbol Süper Liginden Türk Telekom ve Tofaş Karşılaşması: 72-74

ING Basketbol Süper Ligi 2021-2022 sezon açılışında TOFAŞ oldukça iyi bir başlangıç yapmayı başarmıştır. Rakibi olan Türk Telekom’u 74-72 yenerek iyi bir yükselişe geçmiştir. Bursa ekibinde Tomislav Zubnic ise 15 sayı ile birlikte maç içerisinde en skorer isim olmayı başarmıştır.

Karşılaşma sırasında her iki takım da karşılıklı sayılarla başlamıştır. Mücadelenin ilk 6 dakikasında Türk Telekom takımı 12-6 ile üstünlük elde etmiştir. Rakibine Cook ve Shepherd ile karşılık vererek TOFAŞ ilk periyodun bitmesine 3 dakika kala farkı 1’e indirmeyi başarmıştır. Bu periyotta 12-11 sayı yapmıştır. Kalan dakikalar içerisinde de rakibine karşı asla pes etmeden ilerleme göstermiştir. Türk Telekom ilk periyodu 22-16 ile önde bitirmeyi başarmıştır. 1xbetm.info

İkinci periyoda her iki takım da boyalı alan içerisinde iyi savunma sergilemiştir. Türk Telekom’un top kayıplarını TOFAŞ iyi bir şekilde değerlendirmeyi başarmıştır. Böylece 14. Dakikada 11-0’lık seri yakalamayı başarmıştır. 24-27 yaparak öne geçmiştir. Rakibine karşı iyi bir savunma sürdürmüş olup deplasman ekibi, soyunma odasına 37-33 ile üstün gitmiştir.

Üçüncü periyot içinde iyi bir başlangıç sergileyen TOFAŞ, Zubnic ve Cook’un etkili oyunu sayesinde farkı 7 sayıya çıkarmıştır. Daha sonrasında TOFAŞ’ın etkili oyununa karşılık veren Harrison, Berk Demir ve Dawkins ile karşılık veren Türk Telekom 26. Dakika itibariyle 45-43 öne geçmeyi başarmıştır. Son dakikalara kadar çekişmeli geçen maçın sonucunda 74-72 ile TOFAŞ kazanmıştır.

Etiketler

YORUM YAZIN