Instagram’a çok istenen yenilik

Instagram, 2017 yılında Hikayeler özelliğine eklediği ‘Anket’ çıkartmasını yenileme kararı aldı. Şu anda kullanıcılar hikaye bölümüne yerleştirdikleri ankete yalnızca iki tane şık ekleyebiliyor. Varsayılan olarak Evet ve Hayır seçenekleri koyan ve bunların değiştirilmesine de olanak tanıyan sosyal medya ağı, verilen toplam cevapları ise yüzdelik biçiminde herkese açık olarak gösteriyor.

Meta’ya bağlı sosyal medya platformu, anket çıkartmasını sessiz sedasız güncelledi. Kademeli olarak kullanıma sunulan yeni özellik ile anketlere dört adede kadar şık eklenebilecek. Böylece önceden iki tane seçeneğe izin veren Instagram, kullanıcıların önemli bir talebini daha karşılamış oldu.

Şıkların artırılmasına ek olarak anket çıkartmasının tasarımı da değişti. Önceden hikayeye eklendiğinde yatay modda gözüken çıkartma artık dikey oldu. Ayrıca eski sürümde şıklar yan yanayken, yeni güncellemeyle birlikte alt alta yerleştirilmeye başlandı. Sosyal medya danışmanı Meg Coffey yenilenen anket tasarımına ulaştı.

Etiketler