iOS için yenilendi

Telegram, bugün blogunda paylaştığı gönderi ile yeni güncelleme duyurdu. Uygulama; İndirme Yöneticisi, Yeni Ek Menü, Canlı Yayınlar ve daha fazla birçok özelliği paylaştı. Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’tan sonra aylık 500 milyon aktif kullanıcı ile ikinci sırada yer alıyor.

Telegram kullanıcıları, dosya indirmek için depolama sınırı yaşamadan 2GB büyüklüğe kadar her çeşitten dosya gönderebilecekler. Depolama sorunu, kullanıcılar tarafından oldukça şikayet edilen bir konuydu. Bu sorunun düzelmesi Telegram kullanıcılarını rahatlatacak. Ayrıca indirilen dosyaların tamamını ya da tek tek görüntüleyebilir, indirmeyi durdurup devam ettirmek veya sohbette görüntülemek için İndirilenler bölümü arama kısmında arayabilirsiniz.

Telegram grupları, kullanıcılar arasında oldukça fazla kullanılıyor. Gruplar içinde ise sınırsız izleyici ile canlı yayınlar desteklenecek. Platformun blog gönderisinde yaptığı açıklamaya göre bu yenilik, blog yazarlarının ve gazetecilerin grupları sık kullanmasından kaynaklı yapıldı.

Etiketler