iPhone 14 Pro’da kullanılacak şarj teknolojisi

Apple, Avrupa Birliği’nin baskılarına rağmen Lightning girişi konusunda herhangi bir adım atmadı. Sızdırılan bilgilere göre Apple, iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde USB 3.0 destekli Lightning konektör kullanacak.

Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 14 ailesi ile ilgili bilgi sızdırılmaya devam ediyor. Sızdırılan bilgiler arasında şirketin iPhone 14 mini yerine iPhone 14 Max modelini piyasaya süreceği yer alıyor.

Mac ve iPad modellerinde Type-C konektör ile karşımıza çıkan Apple, iPhone konusunda halen Lightning teknolojisinde ısrar ediyor. Bazı analistler, Apple’ın Lightning konektörü için bir yıl daha çalışma yürüteceğini, ardından Type-C teknolojisine geçiş yapacağını iddia ediyor.

iDropNews tarafından yayınlanan rapora göre, iPhone 14 Pro ve Pro Max’te diğer modellerden daha hızlı Lightning konektör kullanılacak. Standart Lightning kablolar USB 2.0 teknolojisiyle çalışıyor. USB 3.0 teknolojisine sahip olacağı belirtilen yeni konektör, veri aktarımı ve şarj hızı konusunda iddialı olacağı belirtiliyor.

Apple, ilk iPad Pro’yu piyasaya sürdüğünde kullanıcıların fotoğrafları ve videoları doğrudan iPad’e aktarabilmesi için USB 3.0 Lightning konektörü kullandı. Bazı nedenlerden dolayı Apple, güncellenmiş Lightning konektörünü iPhone’a hiçbir zaman getirmedi.

Etiketler