iPhone 14 serisinin fiyatları 

Apple, iPhone 14 serisini önümüzdeki eylül ayında tanıtmaya hazırlanıyor. Şimdiye kadar tasarımı hakkında çeşitli sızıntılar çıkan model, şimdi de fiyatlarıyla gündemde. Çıkan haberlere göre model, küresel bir etkiye sahip olacak gibi görünüyor.

Kıdemli Apple analisti Chris Casso yaptığı açıklamada, yeni ürünlerin çıkacağı zamana kadar döviz kurlarının değişmediği takdirde, Apple ürünlerinde artış olabileceğini söyledi. Ayrıca sözlerine şu cümlelerle devam etti.

Sonbaharda yeni ürünler piyasaya çıktığında Apple’ın yerel para biriminde fiyatları yükseltmesi gerekebileceğine dair korkular var. Geçmişte bu yaşanırken, yerel fiyatların artması da olumsuz etki yapıyor.

Analistin yaptığı bu açıklama, genel olarak bilinen bir durum. ABD’de iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max fiyatlarının sırasıyla 100 dolar ile 1099 dolar ve 1199 doları arasında artması bekleniyor. Aynı zamanda iPhone 13 mini‘nin (699 dolar) daha büyük ekranlı hali olan iPhone 14 Max’in fiyatı da 999 dolar olarak belirlendi. Bu da 300 dolarlık bir artış olduğunu gösteriyor.

iPhone 13 ve 14 modelleri, ekran boyutu dışında tasarım olarak birbirleriyle benzerlik gösteriyor. Bunun dışında ekonomik koşullar da eklendiğinde talep konusunda Apple’ın sıkıntı yaşayacağı iddia ediliyor.

Etiketler

YORUM YAZIN