iPhone SE 2022

Apple, dünyanın en büyük teknoloji şirketleri arasında bulunuyor. Şirketin akıllı telefon pazarında hem pahalı hem de iPhone SE 2022 gibi daha ulaşılabilir modelleri bulunuyor. Bu sayede şirket, dünya genelinde iyi satış rakamlarına ulaşabiliyor.

Apple, geçtiğimiz Cuma günü ABD’deki kullanıcılar için ön sipariş bölümünü açtı. Bu sayede birçok kişi iPhone SE 2022 modelini önden sipariş ederek cihazı satın alan ilk kişiler arasında katıldı. Normalde Apple, bu ürünlerin teslimatını 18 Mart itibariyle gerçekleştirmeye hazırlanıyordu. Ancak alınan bazı bilgilere göre durum pek de öyle değil.

iPhone SE 2022, özellikle uygun fiyatı sayesinde diğer Apple cihazlarından rahatlıkla ayrışabiliyor. Cihazda 4.7 inç boyutunda Retina bir ekran bulunuyor. iPhone 8 ile aynı tasarıma sahip cihazda Face ID teknolojisi yerine Touch ID teknolojisine yer veriliyor. Cihazın içerisinde iPhone 13 serisinden alışık olduğumuz A15 Bionic işlemcisi bulunuyor.

Bir önceki nesilde olmayan 5G teknolojisi yeni iPhone SE 2022’de bizlerin karşısına çıkıyor. Aynı bir önceki nesilde olduğu gibi cihazın arkasında ve önünde bir adet kamera bulunuyor. Arka kamera ile 4K 60 kare videolar rahatlıkla çekilebilirken ön kamerayla ise 1080p 60 kare videolar çekilebiliyor.

Etiketler

YORUM YAZIN