iPhone SE 3

Geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinde yeni iPhone 13 serisini dört model halinde tanıtan Apple, yeni özellikler ile kullanıcıların beğenisini kazandı. Şirketin ilk 5nm üretim sürecinden geçen işlemcisinden güç alan aile, kamera tarafındaki büyük değişimin (!) dışında iPhone 12’de de yer alan bir özelliği geliştirerek kullanıma sunmuştu. Yeni iPhone SE 3 modelinde bu özellik yer almayabilir.

Çeşitli özellikleri ve tasarımsal hatları ile ortaya çıkan yeni iPhone SE modeli, 2020 yılında çıkış yapan SE ile aynı kasayı kullanacak. Yani iPhone SE 2022, yeni iPhone SE 2020 ile tasarıma sahip olacak. Ayrıca gücünü 5nm üretim süreciyle desteklenen Apple A15 Bionic’ten alacak olan telefon, 4GB RAM ve 128GB / 256GB depolama ile kutudan çıkacak. Ayrıca pil tarafı için iki farklı iddia bulunuyor.

Bunlardan ilki 3500 mAh kapasiteli pil olurken, ikinci iddia 1821 mAh kapasitede. Bu pil MagSafe’in getirdiği kablosuz şarjı desteklemezken, yine MagSafe ile uyumlu olan cüzdanlar, kılıflar telefonun arka tarafına konumlandırılamayacak.

Etiketler