iPhone SE 3’ten detaylar

Özellikle ülkemizde iPhone fiyatları teknoloji severleri üzecek boyutta olsa da Apple, iPhone SE ailesi ile daha uygun fiyatlardan güncel cihazlar alma şansını bizlere veriyor. Performansıyla en iyilerden geri kalmayıp ekran ve tasarım konusunda farklı bir imaja sahip olan SE ailesinin son nesliyle 2020 yılında karşılaşmıştık. 2022 yılının başlarında tanıtılması beklenen yeni nesil ile ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı, ancak pek memnun olmayabilirsiniz.

iPhone SE ailesi bugüne kadar uygun fiyat ile yüksek performans sunarak kullanıcılarını memnun etti. Bu serinin ekran boyutu 4.7 inçi geçmediği için küçük ekran sevenlere hitap ediyor. 399 dolar olan fiyatı da hesaba katıldığında SE ailesi büyük ekranlara düşkün olmayan ve uygun fiyatlı bir cihaz arayanlar için bir nimet niteliğinde. Bugüne kadar ‘Ekranı biraz daha mı büyük olsa?’ gibi eleştiriler birikince sonraki nesil için 5.5 inç civarında ekran beklentisi oluşmuştu.

Muhtemelen iPhone SE 2022 olarak adlandırılacak olan yeni neslin Nisan 2022’de tanıtılması bekleniyor. Önceki neslin fiyatının 399 dolar olduğunu düşünürsek yine aynı veya benzer bir fiyatı görmeyi umut edebiliriz. Eğer cihaz yine aynı fiyattan satışa çıkarsa Türkiye’deki fiyatı muhtemelen 7.499 TL olacaktır.

Etiketler

YORUM YAZIN