Teknoloji Blog – Teknolojiblog.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrail, Gazze Saldırılarıyla Filistinlileri Göçe Zorluyor

İsrail, Gazze Saldırılarıyla Filistinlileri Göçe Zorluyor

haber haber -
120 0

İsrail Saldırıları Devam Ediyor, Refah ve Cibaliya’da Binlerce Göçmen

İsrail ordusu, Gazze Şeridi‘ne yönelik acımasız saldırılarına devam ediyor. Son olarak, saldırıların yoğunlaştığı Refah‘tan kaçan Filistinliler, son sığındıkları yer olan bölgeden de göç etmeye başladı. Birleşmiş Milletler verilerine göre, Refah’tan 450 binden fazla Filistinlinin göç ettiği açıklandı. Ayrıca, İsrail ordusunun Gazze’nin kuzeyine yoğunlaştırdığı saldırılar nedeniyle Cibaliya‘da da binlerce Filistinli göç etmek zorunda kaldı.

Nuseyrat Mülteci Kampı’nda Ölü Sayısı 40’a Yükseldi

İsrail ordusunun Nuseyrat Mülteci Kampı‘nda vurduğu 3 katlı evde, hayatını kaybedenlerin sayısı 40’a yükseldi. Bölgede arama kurtarma çalışmaları hala sürüyor. Ayrıca, Refah’ın güneyindeki Selahaddin Sınır Kapısı yakınında gerçekleşen keşif uçağıyla düzenlenen saldırıda da çok sayıda Filistinli hayatını kaybetti.

Felakete Yol Açacak Durum Giderek Kötüleşiyor

Filistin Kızılay, İsrail’in Gazze’deki sınır kapılarını kapatmasının felakete yol açacağı konusunda uyarıda bulundu. İsrail’in Refah Sınır Kapısı‘nı işgal etmesiyle birlikte Gazze’deki durum giderek kötüleşiyor. Ayrıca İsrail – Lübnan sınırında da gerginlik devam ediyor. İsrail ordusunun Lübnan’ın güneyinde bir araca düzenlediği hava saldırısında 2 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı. Diğer yandan, Hizbullah‘ın, Lübnan’ın güneyinden İsrail’e yönelik gerçekleştirdiği saldırıda ise 5 İsrail askerinin yaralandığı belirtildi.

İlgili Yazılar