Teknoloji Blog – Teknolojiblog.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İsrail Ordusu, Gazze’de 3 Tutsağın Cansız Bedenine Ulaştı

İsrail Ordusu, Gazze’de 3 Tutsağın Cansız Bedenine Ulaştı

haber haber -
51 0

İsrail Ordusu, Tutsakların Öldürüldüğünü Duyurdu

İsrail’in Filistin’de sivillere yönelik saldırıları devam ederken, İsrail ordusu Gazze Şeridi’nde 3 tutsağın cansız bedenine ulaştıklarını duyurdu. İsrail ordusunun sözcüsü Daniel Hagari, “Shani Louk, Amit Buskila ve İzak Gelernter’in cansız bedenlerine ulaşıldı. Onlar Hamas tarafından 7 Ekim’deki Nova müzik festivalinden kaçarken öldürüldü ve bedenleri Gazze’ye getirildi” şeklinde açıklama yaptı.

Uluslararası Tepki Çeken Görüntüler

23 yaşındaki Louk’un cansız bedeni bulunduğunda, sosyal medyada paylaşılan görüntülerde yarı çıplak vaziyette bir kamyonetin arkasına yerleştirildiği ve teröristler tarafından tükürüldüğü ve hakarete uğradığı ortaya çıktı. Bu görüntüler uluslararası kamuoyundan büyük tepki çekmişti.

Aile: “Bedenden Çok Güzel ve Canlı Gibi”

Dövme sanatçısı Louk’un Alman vatandaşı ailesi, Louk’un bedeninin bulunmasıyla ilgili duygularını paylaştı. Louk’un babası Nissim Louk, “Kızımın bedeni tam ve çok güzel ve sanki canlıymış gibi. Vücudunun durumunun bu şekilde olması bir mucize” dedi. Louk’un annesi Ricarda Louk ise, “Ordu geldi ve Shani’nin bedeninin İsrail’e getirildiğini söyledi. Onun geri gelmesine sevindik ve onu uygun bir şekilde toprağa verebileceğiz” şeklinde konuştu.

İlgili Yazılar