Korsan yayıncılığa yeni darbe

Geçtiğimiz yılın aralık ayında kullanıcıların beğenisine sunulan Xiaomi 12 serisinin henüz tanıtılmayan Ultra modeli ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Daha önce başlangıç fiyatı ve teknik özelliklerinden bazıları sızdırılan cihazın şimdi de kamera özellikleri belli oldu.

Xiaomi 12 Ultra, bir süredir iddialarla ve sızıntılarla gündemde. Hatta cihazın dörtlü kamera kurulumu ile geleceği ve sektörde ilklere imza atacağı yönünde iddialar vardı. Bunun üzerine bir süre önce sızıntıları ile ön plana çıkan @DCS, Çinli mikroblog sitesi Weibo üzerinden akıllı telefonun kamera özelliklerini paylaştı.

Sızıntıya göre Xiaomi 12 Ultra, 50 Megapiksel ana kamera, 48 Megapiksel ultra geniş açı ve 48 Megapiksel telefoto sensöründen oluşan üçlü kamera kurulumuna sahip olacak. Bunun dışında ana kamera ve telefoto sensörünün OIS özellikli olacağını ve 120x’e kadar dijital zoom destekleyeceğini belirtelim.

İşlemci tarafında ise tanıtılan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1’in kullanılması bekleniyor. 4 nm mimariye sahip olan yonga seti, bir adet 3.0 GHz ARM Cortex-X2, üç adet 2.5 GHz ARM Cortex-A710 ve dört adet 1.8 GHz ARM Cortex-A510 çekirdeklerine ek olarak Adreno 730 grafik birimine ev sahipliği yapıyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Weibo üzerinden Xiaomi 12 Ultra’nın başlangıç fiyat etiketi sızdırılmıştı. Buna göre akıllı telefonun Avrupa’da 999 eurodan başlayan fiyatlarla satışa çıkacağı büyük ölçüde belli olmuştu.

Etiketler

YORUM YAZIN