M2 MacBook Air

Apple, geçen ay düzenlediği WWDC22 konferansında M2 işlemcili MacBook Air modelini vitrine çıkardı. Gerek güçlü işlemcisi gerekse tasarımıyla beklentileri karşılayan dizüstüyle ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor. Cihaz, geçtiğimiz dakikalarda Türkiye’de ön siparişe açıldı.

Apple’ın her zam ya da yeni ürün öncesi resmi sitesini bir süreliğine kapatması geleneği M2 MacBook Air modelinde de devam etti. Apple Store, kısa bir süre sonra yeniden erişime açılırken, yeni dizüstünün fiyatı da açıklandı.

M2 MacBook Air 2022, Türkiye’de 25 bin 999 TL‘den başlayan fiyatlarla satılacak. Tabii burada kullanıcılara çeşitli konfigürasyonların sunulduğunu ve fiyatların bunlarla doğru orantılı olarak artacağını da belirtelim. Teslimat tarihlerine baktığımızda ise 26 Temmuz ila 2 Ağustos aralığı ön plana çıkıyor.

Donanım tarafında ise MacBook Air kullanıcıları tatmin edecek. MacBook Air ve MacBook Pro 2022’ye M2 yongası güç verecek. Yeni MacBook Air ve Pro, M2 çipine sahip olan ilk Mac cihazı olacak. Yeni yonga, dört verimlilik ve dört yüksek performanslı çekirdek olmak üzere 8 çekirdekli bir CPU’ya sahip. Yeni çip; M1 Pro ve M1 Max’ten daha az, M1’den ise yüzde 18 daha güçlü.

Apple, daha önce MacBook Pro modelleri için duyurduğu MagSafe şarj konektörünü yeni MacBook Air ile de sundu. 30 dakikada %50 şarj olan 67 watt’lık adaptör ile hızlı şarj desteği yer alacak.

Yeni MacBook Air özellikleri
500 nit, 1 milyar renk sunan 13,6 inçlik Liquid Retina ekran
8 çekirdekli CPU, 10 çekirdeğe kadar GPU’dan gücünü alan M2 işlemci
2 TB’a kadar SSD
24 GB’a kadar RAM
18 saate kadar batarya ömrü
MagSafe şarj konektörü
1080p FaceTime HD webcam
11,3 mm kalınlığında ve 1,2 kg ağırlığında
1199 dolar

Etiketler