Teknoloji Blog – Teknolojiblog.com

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Merdiven korkuluğu Kemerburgaz

Merdiven korkuluğu Kemerburgaz

haber haber -
38 0

Merdiven korkuluğu Kemerburgaz

Merdiven çıkışlarının hem daha kolay hem de daha güvenli yapılabilmesi amacıyla merdiven korkuluğu kullanılmaktadır. Merdivenden çıkarken veya inerken, düşme riskini ortadan kaldırması amacıyla kullanılan korkuluklar, hayatın önemli bir parçası konumunda bulunuyor. Merdiven korkulukları yalnızca güvenlik amacıyla değil, estetik amaç doğrultusunda da kullanılmaktadır. Merdiven korkuluğu Kemerburgaz semtinde her ihtiyaca ve her zevke göre özel olarak üretilmektedir.

Yüksek kalitede üretim malzemelerinin hayal gücüyle şekillendirildiği merdiven korkuluğu tasarımlarında oldukça zengin bir çeşitlilik mevcuttur. Her tarza, her dekorasyona hitap eden estetik yapıya sahip olan merdiven korkulukları bulunuyor.

Merdiven Korkuluğu ile Gelen Güven

Merdiven basamakları ile bağlantılı şekilde oluşturulan merdiven korkulukları baskı ve ağırlığa karşı yüksek dirence sahiptir. Özellikle insanların merdivenden çıkarken denge ve dayanak alabilecekleri bir destek unsuru görevi görür. Bu nedenle merdiven korkulukları Kemerburgaz semtinde birinci sınıf kalitedeki malzemelerden üretilir. Kaliteli malzemeleri sayesinde merdiven basamaklarına montajlanan korkuluklar, en yoğun kullanımlarda dahi uzun süreli bir kullanım güvencesi sunar.

Olası güvenlik risklerine karşı etken bir koruma sağlayan merdiven korkulukları kırılma gibi olumsuz durumlara karşı da yüksek dayanıklılığa sahiptir. Merdivenin her iki kanadına veya tek bir kanadına olacak şekilde uygulanır. Tasarımına göre her bir basamağa veya birkaç basamak aralıklı olarak montajı gerçekleştirilir. Bu montajlama işlemi esnasında zayıf nokta yaratabilecek herhangi bir mesafe açıklığı gibi risklere yer verilmemesine büyük dikkat gösterilir.

Dekorasyona Değer Katıyor

Merdiven korkulukları işlevleri kadar tasarım ve görünümleri nedeniyle de yaygın olarak kullanılmaktadır. Bir merdivenin görsel açıdan adeta tamamlayıcıları olan merdiven korkulukları, her mekana estetik bir değer katar. Bu nedenle de merdiven korkuluğunun tasarımı çok büyük bir önem arz eder. Günümüzde fabrikasyon ve standart üretimli merdiven korkuluğu modelleri bulunuyor. Ancak bu modeller tasarım bakımından oldukça sınırlı çeşitliliklere sahip oluyor. Merdiven korkulukları Kemerburgaz semtinde ise merdivene özel üretim gerçekleştiriliyor.

Merdivenin bulunduğu mekanda tercih edilen dekorasyon, merdivenin mimari özellikleri ve tüketici talepleri dikkate alınarak, özel üretim gerçekleştiriliyor. Böylelikle tamamen mekan dekorasyonuyla uyumlu, güvenli, işlevsel ve tabii ki tüketici zevkini tam anlamıyla yansıtan görselliğe sahip merdiven korkulukları ortaya çıkartılıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir