Nubia Red Magic 7

Performans odaklı Nubia Red Magic ailesine yeni bir üye daha katılıyor. Nubia, Red Magic 7 modelinin tanıtım tarihini açıkladı.

ZTE’nin oyun odaklı alt markası olan Nubia, Red Magic serisi ile kullanıcıların beğenisini kazanmayı başardı. Performans konusunda oldukça iddialı olan Red Magic modelleri, beklentileri fazlasıyla karşılıyor.

Nubia Red Magic 7, gücünü Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacak. Qualcomm’un ürettiği Snapdragon 8 Gen 1 işlemci, 4 nm fabrikasyon süreci ile üretildi. ARMv9 tabanlı çekirdeklerle karşımıza çıkan yonga seti, bünyesinde bir adet 3.0 GHz Cortex X2 ve üç adet 2.5 GHz Cortex A710 çekirdeklerine sahip. Verimlilik çekirdeği olarak bilinen ve düşük güç tüketimine sahip olan Cortex A510 çekirdeği ise 1.8 GHz hızında çalışıyor.

Cihaz, 8/12/16 GB RAM ve 128/258/512 GB depolama seçenekleriyle tanıtılacak. Cihazın LPDDR5X RAM ve UFS 3.1 depolama teknolojileriyle kullanıcılara sunulacağı sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor.

Üçlü kamera dizilimiyle karşımıza çıkacak cihazın ana kamerasında 64 Megapiksel sensör kullanılacak. Arka kamera diziliminde ultra geniş açılı lens ve derinlik sensörü yer alacağı tahmin ediliyor. Cihazın ön kamerasında ise 8 Megapiksel sensör kullanılacağı sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor.

Nubia Red Magic 7, 17 Şubat TSİ 10.00’da tanıtılacak. Cihazda 165W hızlı şarj teknolojisine sahip 4.500 mah batarya kullanılacak. İşletim sistemi tarafında ise Android 12 tabanlı RedMagic UI arayüzü kullanılacağı belirtiliyor.

Etiketler