OnePlus 10 Pro modelinin tanıtım tarihini açıkladı

OnePlus CEO’su Pete Lau yaptığı açıklamada, diğer markalar ile rekabeti bir üst seviyeye çıkarmak için son teknoloji işlemci kullanacaklarını belirtti. OnePlus 10 serisi ile ilgili ipucu veren Lau, “Yeni nesil ürünlerimizde Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 8 işlemciyi tercih edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

OnePlus 10 Pro, gücünü Qualcomm tarafından üretilen Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden alacak. Snapdragon 8 Gen1 işlemcide 1 adet 3.09GHz Cortex-X2, 2 adet 2.50GHz ve 4 adet 1.79GHz çekirdek kullanılacak. Dimensity 9000 modelinde de olduğu gibi 4nm teknolojisi ile üretilecek işlemci, Adreno 730 grafik arabirimiyle karşımıza çıkacak.

8 GB ve 12 GB olmak üzere iki farklı LPDDR5 RAM seçeneği ile tanıtılacağı belirtilen model, UFS 3.1 teknolojisine sahip depolama ile karşımıza çıkacak. Üçlü kamera dizilimiyle tanıtılacak modelde 50 Megapiksel, 48 Megapiksel ve 8 Megapiksel lens yer alacak.

Eski akıllı cihazlarında da Snapdragon modelleri ile karşımıza çıkan şirket, cihazlarında Qualcomm tarafından üretilen işlemcileri tercih ediyor. Şirket açıklamasına göre, OnePlus 10 Pro modeli 4 Ocak’ta tanıtılacak.

Etiketler