OPPO Reno 7 serisi

Canalys verilerine göre yüzde 9’luk pazar payıyla dünyanın en büyük dördüncü akıllı telefon üreticisi konumunda bulunan OPPO, geçtiğimiz yılın kasım ayında Çin’de vitrine çıkardığı Reno 7 serisinin küresel sürümlerini kullanıcıların beğenisine sunmak için geri sayıma geçti. Bir süredir iddialarla ve raporlarla gündeme gelen seri ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı.

Akıllı telefon sektöründe sızıntıları ile ön plana çıkan Sudhanshu Ambhore, OPPO Reno 7 serisinin küresel sürümleri ile ilgili bazı bilgiler paylaştı. Ambhore, serinin küresel pazarlara kaç modelle geleceğinin henüz bilinmediğini, ancak Reno 7 5G ve Reno 7 Pro 5G’nin kesin geleceğini duyurdu. Pro modelin tasarım ve teknik özellik açısından Çin varyantıyla aynı olacağını da sözlerine ekledi.

Bunun dışında OPPO Reno 7 5G’nin Çin sürümlerine kıyasla bazı farklılıklarla kullanıcıların karşısına çıkacağı iddia edildi. Çin’de Qualcomm Snapdragon 778G ile tanıtılan akıllı telefon, küresel pazarlara MediaTek Dimensity 900 yonga setiyle gelecek. Buna ek olarak tasarım tarafında da bazı değişikliklerin yapılması bekleniyor.

Son olarak serinin uygun fiyatlı modeli Reno 7 SE’nin küresel pazarlara gelip gelmeyeceği ile ilgili net bir bilgi yok. Ancak telefonun globale gelmesi halinde serinin standart modelinde olduğu gibi bazı değişiklikleri bünyesinde barındıracağı düşünülüyor.

Etiketler

YORUM YAZIN