PS sahiplerine müjde

Yeni bir rapora göre Sony, PlayStation için uzun süredir tartışma yaratan Xbox Game Pass rakibi Project Spartacus’u duyurmaya hazır. Sony tarafından önümüzdeki hafta açıklanacağı iddia edilen Project Spartacus’un, PS Plus ve PS Now’ı birleştirmesi bekleniyor.

Bloomberg’in bildirdiğine göre Sony, PlayStation için yeni abonelik hizmetini sadece bir hafta sonra sunmaya hazırlanıyor. Rapora göre hizmet, mevcut PlayStation Now ve PlayStation Plus hizmetlerini birleştirecek ve çeşitli abonelik katmanlarında Xbox Game Pass tarzı bir oyun kütüphanesi sunacak.

PS Plus ve PS Now’ı birleştiren yeni hizmet, seçim yapabileceğiniz çeşitli aboneliklere sahip olacak. Geçen ay yayınlanan dahili belgeler, üç seçeneğin olacağını ortaya çıkarmıştı: Temel (ayda 10 ABD Doları), Ekstra (ayda 13 ABD Doları) ve Premium (ayda 16 ABD Doları).

Ancak rapor, Sony tarafından sunulan God of War Ragnarok gibi oyunlara abonelik yoluyla ilk günden erişim izni verilmeyeceğini iddia etti. Daha önce Sony, abonelik yoluyla böyle avantajlar verilmesinin sürdürülemez olduğunu belirtmişti. Fakat Project Spartacus’u nasıl konumlandıracağı ve en yakın rakibine karşı önemli açığını nasıl kapatacağını görmek ilginç olacak.

Etiketler