Redmi K50 Gaming

Daha öncesinde birkaç kez gündeme gelen ve lansman tarihi yaklaştıkça daha fazla bilgiyle gündeme gelen Redmi K50 Gaming, şirketin açıklamaları ile heyecan yaratıyor. Bugün çeşitli duyurular gerçekleştirerek yeni uygun fiyatlı oyuncu telefonunu netleştiren Xiaomi, sadece teknik özellikleri ve tarihleri değil; telefonu rakiplerinden ayıran detayları da karşımıza çıkartıyor. K50 Gaming, okuma/yazma hızı tarafında oldukça iddialı oluyor.

Haftaya, yani 16 Şubat tarihinde tanıtılacak olan Redmi K50 Gaming ailesi, dikkat çekici donanımlarının yanı sıra ilk kez kendilerinde yer alan bir özellikle de ezber bozuyor. LPDDR5 teknolojili RAM ve UFS 3.1 teknolojili depolama, telefonu en hızlı okuma/yazma değerlerine ulaştırsa da bununla yetinmeyen Xiaomi, çeşitli modifikasyonlarla telefonlara IO Turbo özelliğini kazandırıyor.

Gücünü 4nm üretim sürecinden geçen ve Qualcomm cephesinin en güçlüsü olan Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden alan K50 Gaming, VRS adı verilen değişken çözünürlüklü işleme teknolojisini de destekleyecek. Serideki telefonlarda farklı farklı işlemciler yer alacak ve pazarda şirketin elini güçlendirecek.

Etiketler