Samsung Galaxy A53 5G

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Galaxy Unpacked etkinliğinde Galaxy S22 ve Galaxy Tab S8 serilerini tanıtan Samsung, diğer taraftan orta segment ürün portföyünü genişletmek için çalışmalarına devam ediyor. Şirketin çok yakında kullanıcıların beğenisine sunmaya hazırlandığı Galaxy A53 5G modelinden yeni bilgiler geldi.

Samsung Galaxy A53 5G, bir süredir çeşitli sertifikasyon sitelerinde görünüyor. Son dönemde 3C, NBTC ve FCC ve Geekbench veri tabanlarında ortaya çıkan akıllı telefon, şimdi de SDPPI sertifikası aldı. Cihaz, SM-A336E model numarası ile sertifikasyon sitesinde göründü.

Hatırlanacağı üzere daha önce Galaxy A53 5G’nin çift SIM sunan varyantı SM-A536E/DS model numarası ile NBTC, tek SIM’li sürümleri ise SM-A536E/DS ve SM-A536E numaralarıyla FCC’de ortaya çıkmıştı. Böylelikle cihazın 5G, Wi-Fi 802.11ac ve NFC gibi bağlantı özellikleri ile gelmesi de kesinleşmişti.

Ön tarafta nokta şeklinde konumlandırılmış 32 Megapiksellik selfie kamerası yer alırken, arka tarafta 64 Megapiksel, 12 Megapiksel, 5 Megapiksel ve 5 Megapiksel sensörlerinden oluşan dörtlü kamera kurulumu bulunacak.

Cihazda 6 GB ve 8 GB’lik iki RAM ve 128 GB ve 256 GB olmak üzere iki depolama seçeneği bulunacak. Kullanıcılar dilerse, microSD kart desteği sayesinde 1 TB’a kadar ek depolama sağlayabilecekler. Son olarak 25W hızlı şarj desteği sunan 5.000 mAh’lik pilden besleneceğini belirtelim.

Etiketler

YORUM YAZIN