Samsung Galaxy S21 FE 5G

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, uzun zamandır gündemde olan “uygun fiyatlı” amiral gemisi telefonu Galaxy S21 FE 5G’yi resmen duyurdu. Aylardır sızıntılar kapsamında ortaya çıkmasını beklediğimiz telefon, CES 2022 kapsamında gerçekleştirilen lansman ile resmileşmiş oldu. Peki Samsung’un yeni amiral gemisi telefonu, tüketicilere neler vadediyor?

Samsung Galaxy S21 FE 5G, 6,4 inç büyüklüğünde FHD+ çözünürlük sunan Super AMOLED ekranla geldi. 120 Hz tazeleme oranı ile gelen bu ekranın sahip olduğu Gorilla Glass Victus koruma teknolojisi, bu telefonun ekranının kolay kolay kırılmayacağı anlamına geliyor. Telefonun delikli ekranında yer alan ön kamera 32 MP çözünürlük sunarken parmak izi okuyucu sensör de yine bu ekrana gömülü şekilde yer alıyor.

Samsung Galaxy S21 FE’nin kamera kurulumuna baktığımızda, tasarımın Galaxy S21 ile benzer olduğunu görüyoruz. 12 MP çözünürlük sunan ana kameraya sahip telefon, 12 MP ultra geniş açılı kamera ve 8 MP de telefoto kamera ile geliyor. Optik görüntü sabitleme anlamına gelen OIS teknolojisine sahip kamera kurulumu, 3x optik yakınlaştırma; 30x dijital yakınlaştırma yapabiliyor.

Etiketler