Samsung’a doğrudan rakip

Motorola, 2014 yılında Lenovo tarafından satın alındıktan sonra adeta bir kimlik değişimi yaşadı. Büyük bir yapılandırma sürecine giren şirket günümüz itibariyle eski günlerini anımsatmaya başladı. Hatta geçtiğimiz yıl tanıtılan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1‘i ilk kullanan üretici olmak için Xiaomi ile büyük bir rekabete girmiş ve Moto Edge X30 ile yarışı kazanmıştı.

Motorola, katlanabilir telefon pazarına yabancı değil. Zira 2019’da Motorola Razr ve 2020’de Razr 5G ile kullanıcıların karşısına çıktı. Ancak satış rakamlarında hedefine bir türlü ulaşamadı. Bu alandaki pazar payını artırmak isteyen şirket, Motorola Razr 3‘ü tanıtmaya hazırlanıyor. Katlanabilir telefon bir süre önce kanlı canlı görüntülendi.

Motorola Razr 3, herhangi bir aksilik çıkmaması durumunda geçtiğimiz günlerde tanıtılan Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden güç alan ilk katlanabilir telefon olacak.

İşlemci; selefine göre yüzde 10 daha hızlı CPU ve GPU performansı sunuyor. Ayrıca güç konusunda yüzde 15 daha verimli. Watt başına ise yüzde 20 daha iyi AI performansı sunan yonga setinin 4 nm fabrikasyon süreciyle üretildiğini belirtelim.

Bunun dışında bir adet 3.19 GHz Cortex-X2, üç adet 2.75 GHz Cortex-A710 ve dört adet 1.80 GHz Cortex- A510 çekirdeklerine ev sahipliği yapıyor.

Etiketler

YORUM YAZIN