Sony’den PlayStation hamlesi

Sony’e ait PlayStation ile Microsoft’a ait Xbox arasındaki oyun konsolu rekabeti kızışıyor… ABD merkezli medya kuruluşu Bloomberg’e konuşan kaynaklar Sony’nin yeni bir proje hazırlığı içerisinde olduğunu duyurdu.

Resmi ismi henüz açıklanmayan bu platformun PlayStation Plus ve PlayStation Now isimli platformları bir araya getireceği belirtildi. Şu an kullanılan PlayStation Plus, internet üzerinden ücretsiz oyun indirilebilen ve multiplayer oyun oynamaya imkan tanıyan bir platformken PlayStation Now ise kullanıcıların eski oyunları oynamasını sağlıyor. Yetkililer, Sony’nin PlayStationNow’ı kullanmaya devam edeceğini fakat PlayStation Plus’ı kademeli olarak bırakma kararı aldıklarını duyurdu.

Konuyla ilgili bilgisi olanlar ve aynı zamanda Bloomberg’in ele geçirdiği belgelerde Sony’nin Xbox Game Pass benzeri bir platform kurmaya hazırlandığı ortaya çıktı. Yeni abonelik sistemine Spartacus kod adı verilirken PlayStation sahiplerinin hem güncel hem de klasikleşmiş oyunları oynamaya imkan tanıyacağı belirtildi.

Bu platformu PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsollarına sahip kişilerin kullanabileceğini açıklayan kaynaklar, bu platformun gelecek yılın ilkbahar döneminde yayına alınacağı aktarıldı.

Etiketler

YORUM YAZIN