Tesla Model S Plaid, 251 km hıza çıktı

Tesla, dünyanın en büyük elektrikli otomobil şirketi olarak konumlanıyor. Şirket, ürettiği elektrikli otomobiller sayesinde birçok rekoru elinde barındırıyor ve yeni rekorlar kırmaya devam ediyor.

Tesla Model S Plaid, hızı sayesinde birçok kişi tarafından çok sevilmişti. Özellikle hızlanma konusunda çok hızlı davranan otomobilden yeni bir hız rekoru geldi. Rekorla birlikte araç kendini büyük oranda kanıtlamış oldu!

Tesla Model S Plaid, 1020 beygir güç üretebiliyor. Araç, diğer otomobillerin aksine 0-100 km/saat hızlanmasını sadece 2 saniyede gerçekleştiriyor ve yüksek hızlara rahatlıkla ulaşabiliyor. Araç geçtiğimiz günlerde yapılan denemelerde 156 mil/saat (251 km/saat) hıza 8.94 saniyede çıkarak yeni bir rekor kırdı.

Daha önceden araç, yapılan testlerde 9.23 saniyede bu hıza ulaşmıştı. Rekor kıran aracın sahibi tarafından yapılan açıklamada aracın bu iş için özel olarak modifiye edildiği bildirildi. Aracın ağırlığını normal versiyona göre büyük oranda düşürüldüğü söylendi. Aracın motorunda herhangi bir değişiklik yapılmadı.

Tesla Model S Plaid, ilk tanıtıldığı günden beri bütün ilgileri üstüne çekmeyi başarıyor. Özellikle kullanıcılarına sunduğu teknolojilerin yanında sunduğu güç, herkesi etkilemeyi başarıyor. Tesla’nın geçtiğimiz yıllarda tanıttığı Tesla Roadster’ın önceden piyasaya sürülmüş bir versiyonu olarak düşünülüyor.

Etiketler