Tesla uygulama mağazası

Ortaya çıkan haberlere göre Tesla, Apple ve Android ile rekabet edebilecek bir uygulama mağazası üzerinde çalışıyor. Aslında bu konu hakkındaki söylentiler, bir süredir ortalıkta dolaşıyor. Fakat iddialara göre şirketin CEO’su Elon Musk, elektrikli araç sahiplerinin uygulamaları indirip yüklemesini sağlayacak bir mağaza fikrine kafayı takmış durumda.

Şirketin uygulama mağazasıyla ilgili spekülasyonlar, ilk olarak Aralık ayında çevrim içi ortamlarda kendine yer bulmaya başladı. Ayrıca, Tesla otomobilleri için araç içi arayüzün en son sürüm V11 güncellemesinin kullanıma sunulması da bu söylentiyi ateşledi.

Geçtiğimiz dönemdeyse ortaya çıkan bazı raporlar, Musk’ın uygulama girişimini Tesla’nın son kazanç çağrısında Ocak ayında açıklayacağını belirtiyordu. Fakat beklenen olmadı. Bununla birlikte, Tesla yatırımcısı Sawyer Merritt’in yakın tarihli bir paylaşımı, şirketin bir uygulama mağazası geliştirme planı hakkındaki söylentileri yeniden alevlendirdi.

Sawyer Merritt yaptığı paylaşımda, Apple CEO’su Steve Jobs’un App Store’u duyurduğu bir video paylaştı. Açıklama kısmına da buna benzer bir şeyin ‘T’ logosu altında geleceğine dair söylentiler olduğunu yazdı. Üstelik hemen ardından Teslascope, videoyu retweetledi.

Teslascope’a göre Tesla, geçen yıl Mayıs ayından bu yana kendi App Store’u üzerinde sıkı çalışmalar yürütüyor. Bunun yanı sıra ilgili tweet, Tesla’nın Cybertruck’ı teslim etmeden önce uygulama mağazasını paylaşacağını öne sürüyor.

Etiketler