Twitter’dan Olumsuz Oy özelliği

Sosyal medya platformu Twitter, kullanıcı güvenliğini sağlamak adına “Olumsuz Oy” özelliğini getirdi. Bu özellik, daha önce sadece beğenme butonu olan platform, için bir yenilik değil. Çünkü platform, aynı özelliği daha önce ABD seçim zamanında da getirmişti. Şu anda ise Rusya – Ukrayna savaşından kaynaklı geldiği düşünülen Olumsuz Oy, bazı kullanıcılar tarafından olumlu karşılanırken bazıları tarafından ise olumsuz karşılanıyor.

Sosyal medya platformu Twitter, yeni Olumsuz Oy seçeneği sayesinde rahatsız edici içerikler paylaşan kullanıcılarını tespit edecek. Tespit ettiği kullanıcıların inceledikten sonra alakasız yanıtlar ve rahatsız edici içerikler işaretleyecek. Olumsuz oy alan tweetler, diğer kullanıcılar ve tweet yazarıyla paylaşılmayacak.

Bazı Twitter kullanıcıları, bu fonksiyondan sonra sosyal medyanın geleneksel medya ile bir farkının olduğunu, bu tarz sansürlerin ise doğru olmadığını belirtti. Twitter’a göre ise bunun nedeni şu şekilde açıklandı: “Geri bildirimler, kullanıcılarına daha yüksek kaliteli içerikleri ön plana çıkarmaya yardımcı olacak.”

Etiketler