Uygun fiyatlı POCO X4 5G

Xiaomi’nin bağımsız markası olarak sektörde boy gösteren POCO, çok yakında yeni ürünlerini vitrine çıkaracak. Şirket, uzunca bir süredir gündemde olan ve geçtiğimiz haftalarda e-Devlet’te görünen POCO X4 Pro 5G modeline ek olarak daha uygun fiyatlı X4 5G üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor.

Bilindiği üzere POCO, bir süredir X4 5G modeli ile gündemde. Bugüne dek çeşitli sertifikasyon sitelerinde karşımıza çıkan akıllı telefon, son olarak Geekbench veri tabanında ortaya çıktı. POCO X4 5G, 2201116PG model numarası ile Geekbench’te göründü. Ayrıca model numarasında yer alan ”G” harfinin global pazarları temsil ettiğini de belirtmekte fayda var.

Akıllı telefon, yapılan tek çekirdekli testlerden 657, çok çekirdekli testlerden ise 2 bin 53 puan almayı başardı. Böylelikle cihazın teknik özelliklerinin bir kısmı belli oldu.

Geekbench’te listelenen cihaz, 6 GB RAM’e sahip. Bu noktada 8 GB’lik bir varyantının daha olması oldukça muhtemel. İşlemci tarafında ise Qualcomm Snapdragon 695 5G yer alacak. 6 nm fabrikasyon süreci ile üretilen yonga seti, iki adet .2 GHz ARM Cortex-A78 (Kryo 660) ve altı adet 1.7 GHz ARM Cortex-A55 çekirdeklerine ek olarak Adreno 619 grafik birimine ev sahipliği yapıyor.

Bunun dışında cihazın geçtiğimiz haftalarda kullanıcıların beğenisine sunulan Redmi Note 11 Pro 5G’nin yeniden markalanmış versiyonu olduğu yönünde iddialar var. Zira Geekbench veri tabanında yer alan ”veux” kod adı bu söylentileri doğrular nitelikte. Söz konusu iddiaların doğru olup olmadığını büyük ihtimalle cihazın tanıtıldığı gün öğreneceğiz.

Etiketler