watchOS 8.5

Apple, bir hafta önce watchOS 8.5 sürümünün ikinci beta sürümünü yayınlamıştı. Şimdi ise, watchOS 8.5 sürümünün üçüncü geliştirici beta versiyonunu kullanıma sundu. Böylece kullanıcılara açılacak üçüncü betanın da yakında geleceğini bir nebze haber vermiş oldu.

Yeni yazılıma güncelleme yapmak için Apple Watch cihazınızın yüzde 50 şarj olması gerekiyor. Buna ek olarak, şarj cihazına takılması ve iPhone menzilinde olması şart. watchOS 8.5‘i yüklemeden önce, beraberindeki iOS 15.4 güncellemesine de ihtiyacınız var.

watchOS 8.5‘e eriyen yüz, ısıran dudak, kalpli eller, kabarcıklar, fasulye, çapraz ağızlı yüz, avuç içi yukarı, yumurta, trol, düşük pil, mercan, lotus ve daha fazlasını içeren yeni eklemelerle Emoji 14 karakterleri için destek geldi.

watchOS 8.5‘in yanı sıra Apple, maske desteği, yeni emojiler ve daha fazlasıyla Face ID beraberliğinde iOS 15.4‘ü test ediyor. macOS 12.3 ve iPadOS 15.4 betaları için şirket sonunda Evrensel Kontrol desteğini kullanıma sunuyor. Apple aynı zamanda tvOS 15.4 ve HomePod 15.4‘ün üçüncü beta sürümlerine geçti.

Etiketler