Xiaomi 12 Pro’da problem

Birkaç gün önce iddialı özellikler ile tanıtılan ve tüm dikkatleri üzerine çeken Xiaomi 12 serisinin Pro versiyonu büyük bir sorun ile gündemde. 50 Megapiksel çözünürlüklerde üç arka kamera, 120Hz yenileme hızına sahip Super AMOLED ekran, 120W hızlı şarj destekli pil ve tabi ki yeni Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisiyle adeta rakiplerine gövde gösterisi yapıyordu. Ancak telefon, en büyük darbeyi en güvendiği yerden aldı.

Yıllardır süregelen MediaTek–Snapdragon rekabetinde birçok insan Snapdragon’u başarılı buluyordu. MediaTek üretimi işlemciler ısınma sorunları ve buna paralel olarak performans kayıpları ile sık sık eleştiriliyordu. Ancak bu gidişat değişmeye başladı gibi gözüküyor.

Snapdragon 8 Gen 1 işlemciden güç alan ilk serilerden biri, günler önce duyurulan Xiaomi 12 serisi oldu. Android cephesinin en güçlü işlemcisi olarak karşımıza çıkan ve Samsung’dan OPPO’ya kadar birçok üreticinin kullanması beklenen bu işlemci, Xiaomi 12 modellerinde büyük sorunları beraberinde getirdi. Telefon, yonga setinin aşırı ısınması sebebiyle performans kaybı yaşıyor.

Etiketler

YORUM YAZIN